Zapobiegać zakamienieniu

18.01.2018

Zauważyłeś powracający nieustannie uporczywy osad na bateriach w łazience i kuchni a w czajniku gromadzący się kamień? Prawdopodobnie masz twardą wodę.

Z problemem twardej wody zmagają się wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Aż trudno uwierzyć, że średniej wielkości rodzina ‘produkuje’ rocznie 70 kg kamienia! Co to znaczy, że woda jest twarda? Pokrótce tyle, że zawiera duże ilości rozpuszczonych soli wapnia i magnezu, które są przez wodę wchłaniane podczas przepływu przez glebę i skały. I choć magnez uznawany jest za pierwiastek życia, to w połączeniu z wapnem i wysoką temperaturą przyczynia się do powstawania kamienia kotłowego i ma bardzo niekorzystny wpływ na wiele rzeczy w naszym domu - zakamienienie instalacji grzewczych, obecność kamienia w czajniku, pojawianie się osadów na bateriach łazienkowych, uporczywe zacieki na naczyniach, mała skuteczność środków czyszczących oraz wysuszona skóra po kąpieli.

Jak zatem pozbyć się kamienia na dobre? Wystarczy zainstalować zmiękczacz wody Aquahome, który wytwarzany jest przez wiodącego producenta domowych systemów uzdatniania wody na świecie, pod marką Viessmann. Twarda woda przepływa przez złoże, znajdujące się w urządzeniu i w wyniku wymiany jonowej staje się miękką, pozbawioną kationów wapnia i magnezu. Po procesie następuje regeneracja złoża roztworem soli. Ot, cała filozofia.

Urządzenia Aquahome i Aquamix zabierają niewiele miejsca a ich instalacja nie jest skomplikowana. Obsługa urządzenia również nie sprawia żadnych problemów – raz na kilka miesięcy należy jedynie uzupełniać sól do regeneracji, a raz w tygodniu kontrolować jej poziom. Koszty zmiękczacza potrafią zwrócić się po 2-4 latach, a dodatkowo możemy zredukować wydatki na naprawy sprzętów AGD i środki myjące. Jakie jeszcze zauważymy korzyści? Już po pierwszym użyciu - zdrowszą i gładszą skórę, miękkie włosy i dłuższą trwałość naszych ubrań.

Od czego zacząć wybór jednostki zmiękczającej? Od wykonania badania wody i przesłania wyników do nas. Dobieramy urządzenie na podstawie związków zawartych w wodzie oraz liczby domowników.

Zapytaj naszego doradcę, który model Aquahome wybrać!